Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 marca 2019
  • 8 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3946

Kandydaci na posłów odegrali scenki związane z Wincentym Witosem

W piątek, 5 kwietnia w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie kandydaci na posłów do Sejmu Dzieci i Młodzieży przedstawili wykład o Wincentym Witosie połączony z oprawą muzyczną i odegraniem scenek związanych z działalnością trzykrotnego premiera Rzeczpospolitej.

Wykład pt. "Rozmowy z Wincentym Witosem" w wykonaniu kandydatów na posłów do Sejmu Dzieci i Młodzieży - 05.04.2019 r. · fot.


W programie wykładu pt. "Rozmowy z Wincentym Witosem" znalazły się informacje i ciekawostki o byłym premierze Polski. - Chcemy wskazać na to jak ważną postacią był, pokażemy cztery krótkie scenki z nim związane i pojawią się również dwie piosenki - informowali Inga Marekwia i Oskar Liszka, kandydaci na posłów do Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Inga i Oskar są uczniami trzeciej klasy gimnazjum (SP nr 3 w Pszczynie). Kandydaci na młodych posłów rozdawali niedawno w Pszczynie ulotki związane ze spotkaniem oraz osobliwy znaczek - zakaz krawatów.

- Wincenty Witos urodził się we wsi Wierzchosławice, pod Krakowem w biednej chłopskiej rodzinie i mimo to, osiągnął niebywały sukces jakim jest zostanie trzykrotnym premierem Polski, ale zawsze był wierny swoim korzeniom. Mimo pełnienia takiej funkcji, jaką jest bycie ważnym politykiem, nigdy się nie wstydził tego, że był chłopem, zawsze walczył on o ich prawa i żeby to postulować, nigdy nie nosił krawatu - dodają młodzi organizatorzy spotkania.

ab, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA