Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 5227

Dziś program "Nowa Piątka" będzie promowany w powiecie pszczyńskim

Za nami:

4 kwietnia w Pawłowicach oraz w Goczałkowicach-Zdroju przeprowadzona zostanie akcja informacyjna nowych propozycji rządowych "Nowa Piątka".

Nowa Piątka, busy, bus,
Busy "Nowej Piątki" · fot.


W ramach akcji w centralnych punktach gmin i powiatów w całym kraju pojawiają się specjalne busy oznaczone logo #NowaPiątka, w których mieszkańcy mogą dowiedzieć się więcej o programach "500+", "Emerytura +", "Niższy Pit", "Bez Pit dla młodych" i "Połączenia Lokalne".

Założenia "Nowej piątki":

"Emerytura+"

To świadczenie, które będzie przyznane wszystkim osobom, które pobierają emerytury (zarówno z KRUS, ZUS, jak i mundurową) i renty, a także świadczenia i zasiłki przedemerytalne oraz nauczycielskie świadczenia kompensacyjne. Już w maju br. wypłacona zostanie "trzynastka", czyli dodatkowe 1100 zł, bez konieczności składania wniosków w urzędzie. Środki trafią do ponad 9,72 mln Polaków, a na ten projekt rząd RP przeznaczy w 2019 roku 10,7 mld zł.

"500+"

500+ na każde dziecko wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Każda rodzina już w lipcu 2019 r. otrzyma nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na pierwsze i każde kolejne dziecko do 18 r.ż., bez względu na dochody.

"Niższy PIT"

Proponowana zmiana to obniżenie PIT z 18 do 17 proc. Dzięki temu rozwiązaniu Polacy otrzymają wyższe wynagrodzenie za pracę. Zyska na tym 97 proc. obywateli.

"Bez PIT dla młodych"

Osoby pracujące, do 26 r.ż., będą zwolnione z podatku PIT. Ułatwi to młodym ludziom rozpoczęcie kariery zawodowej i umożliwi zwiększenie wynagrodzenia.

"Połączenia lokalne"

Program pozwoli wyeliminować wiele obszarów wykluczenia komunikacyjnego. Utworzony zostanie fundusz, dzięki któremu będzie możliwe przywrócenie połączeń autobusowych w wielu polskich samorządach.


Szczegółowych informacji udzielają eksperci z Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, merytorycznie akcję wspiera także Krajowa Administracja Skarbowa.

W Pawłowicach busy zatrzymają się o 12.20 przy ulicy Pukowca 7 (przy centrum multidyscyplinarnym). O 14.00 busy pojawią się w Goczałkowicach w pobliżu Pawilonu Wrzos.

new / pless.pl, źródło: Urząd Wojewódzki

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA