Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 maja 2019
  • 14 maja 2019
  • wyświetleń: 2097

Kolejny wykład o osobach, które tworzyły wspaniałą przeszłość Śląska

Za nami:

Burmistrz Pszczyny oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zapraszają na kolejny wykład z cyklu "Ludzie, którzy tworzyli wspaniałą przeszłość Śląska".

Spotkanie, które odbędzie się 14 maja o godzinie 17.30 w pszczyńskim ratuszu. Wykład poprowadzi dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki, który jest miłośnikom wykładów i miłośnikom historii Górnego Śląska z pewnością osobą znaną. Jest kompetentny i wiarygodny. I zawsze obiektywny, a to bardzo ważne w naszych rozważaniach.

Temat, który nam przedstawi to "Książęta Hohenlohe - między Polska a Niemcami". Tych książąt raciborskich historia nie rozpieszczała. Choć zrobili wiele dla rozwoju ziemi raciborskiej, znikli gdzieś z naszego pola widzenia. Nie byli wygodni dla tzw. "polskiej racji stanu" i po wojnie pamięć o nich zachowała się jedynie wśród najstarszych mieszkańców Raciborza i okolic. Ale my jesteśmy przecież na Śląsku. Posłuchajmy zatem o kolejnej perle w naszej śląskiej tożsamości.

Wykład

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA