Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 maja 2019
  • wyświetleń: 7342

73-letnia piesza potrącona na przejściu dla pieszych na DK-1

Policjanci z Pszczyny ustalają okoliczności i dokładny przebieg wypadku, do którego doszło w poniedziałek, 13 maja w Goczałkowicach-Zdroju. Na tamtejszym odcinku DK-1 Ford Fiesta uderzył w znajdującą się na pasach pieszą. Kierowca tego samochodu zatrzymał się przed przejściem, lecz w tył jego auta uderzył jadący za nim kierowca Iveco Daily. W wyniku zderzenia pojazdów osobówka wjechała na pasy, po których 73-latka przechodziła na drugą stronę jezdni.

Potrącenie 73-letniej pieszej na pasach na DK-1 w
Potrącenie 73-letniej pieszej na pasach na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju - 13.05.2019 · fot.


Do zdarzenia doszło kilka minut po 8.00 na "jedynce", w okolicach ul. Borowinowej. Z ustaleń policjantów wynika, że jadący lewym pasem trasy w kierunku Bielska-Białej kierowca Forda Fiesty zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, po którym przechodziła kobieta. W tył jego samochodu uderzyło jadące w tym samym kierunku Iveco. Nie wiadomo dlaczego jego kierowca nie zdołał w porę zahamować i w ten sposób uniknąć zderzenia z innym pojazdem.

Niestety, w wyniku uderzenia osobówka została popchnięta na tyle mocno, że wjechała na pasy, na których znajdowała się 73-letnia piesza. Kierowcy byli trzeźwi, nic im się nie stało. Kobieta jednak doznała urazu nogi i z podejrzeniem złamania trafiła do szpitala.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.