Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 maja 2019
  • wyświetleń: 2993

Ulica Wiślna w Goczałkowicach-Zdroju gotowa za 1,7 mln złotych

Są już nowa nawierzchnia, kanalizacja deszczowa oraz chodnik - zakończyła się przebudowa ul. Wiślnej w Goczałkowicach-Zdroju.

Ulica Wiślna w Goczałkowicach-Zdroju - 05.2019 · fot.


Drogowcy zakończyli przebudowę ul. Wiślnej wraz z budową kanalizacji deszczowej, wartą 1,714 mln zł. Realizowane od listopada 2018 r. prace częściowo były finansowane ze środków budżetu państwa, tj. Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Gmina pozyskała bowiem dofinansowanie w wysokości 293.435 zł.

Inwestycja była prowadzona na odcinku 580 m. W jej ramach przebudowano 440 mb drogi o szerokości jezdni 6 m, wybudowano chodnik z kostki betonowej przylegający do jezdni na długości 216 mb (od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do skrzyżowania z ul. Wisławy Szymborskiej), wymieniono krawężniki na nowe krawężniki kamienne, wykonano nową konstrukcję jezdni, wykonano nawierzchnię z asfaltobetonu oraz wjazdy indywidualne do posesji, przebudowano napowietrzną linię teletechniczną oraz wykonano nową kanalizację deszczową.

Inwestycja obejmowała też przebudowę łącznika ul. Wiślnej na długości 140 m poprzez wykonanie nowej nawierzchni z asfaltobetonu, wykonanie nowych wjazdów indywidualnych do posesji oraz budowę kanalizacji deszczowej. Wykonawcą robót była F.U.H. M&S Bruk Michał Szczygieł, Szymon Zieleźnik S.C. z Goczałkowic-Zdroju.

- Zakończyliśmy dużą inwestycję drogową i mieszkańcy mogą już korzystać z bezpiecznej drogi oraz chodnika. Istotna była również budowa kolejnego odcinka kanalizacji deszczowej. Jednocześnie drogowcy rozpoczęli przebudowę ul. Bór II, a wkrótce prace ruszą na ul. Sołeckiej. Staramy się sukcesywnie poprawiać stan naszych dróg gminnych - podkreśla wójt Gabriela Placha.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA