Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 czerwca 2019
  • wyświetleń: 6406

Wandale zniszczyli młode drzewka w Ćwiklicach

To brak poszanowania natury i dobra społecznego. Chuliganom przeszkadzały młode drzewka i postanowili je zniszczyć.

Wandale zniszczyli młode drzewka w Ćwiklicach - 06.2019 · fot.


Do aktu wandalizmu doszło przy ul. Kombatantów w Ćwiklicach, gdzie sprawcy zniszczyli 12 czteroletnich drzewek - 10 klonów i dwie lipy. Straty zostały wycenione na ok. 6 tys. zł

- To akt bezmyślnego chuligaństwa, który został zgłoszony na policję. Staramy się zastępować stare, stwarzające niebezpieczeństwo drzewa nowymi, a ktoś niszczy drzewka, które przetrwały już pierwszy, najtrudniejszy okres wzrostu - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego i prosi osoby, które posiadają informacje o sprawcach, o kontakt z policją pod numerem tel. 32 449 32 00.

To nie pierwsze takie zdarzenie przy drogach powiatowych. Kilka miesięcy temu wandale zniszczyli siedem drzewek rosnących wzdłuż ul. Wyzwolenia w Mizerowie. Wtedy dzięki reakcji społeczeństwa szybko udało się ustalić sprawców, którzy wyrazili skruchę i naprawili szkody.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA