Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 czerwca 2019
  • wyświetleń: 3425

Pomogą młodzieży w zdobyciu doświadczenia zawodowego

Urzędy pracy z powiatu pszczyńskiego i powiatu Anhalt-Bitterfeld zamierzają zrealizować kolejny wspólny projekt. Podczas warsztatów wypracowany został model pomocy dla młodzieży do 25. roku życia.

Pomogą młodzieży w zdobyciu doświadczenia zawodowego · fot.


Przedstawiciele urzędu pracy z powiatu Anhalt-Bitterfeld przyjechali do powiatu pszczyńskiego, by wspólnie z naszym urzędem pracy wypracować założenia nowego wspólnego projektu. - Podczas zajęć warsztatowych stworzyliśmy model pomocy dla młodzieży od 18. do 25. roku życia. Chcemy pozyskać środki zewnętrzne na realizację tego projektu - mówi Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie.

Założenia projektu są takie, że młodzież z powiatu pszczyńskiego będzie mogła podjąć staże zawodowe w Anhalt-Bitterfeld i odwrotnie. Jeżeli uda się pozyskać środki na ten cel, będzie to kolejny projekt realizowany przez urzędy pracy z partnerskich powiatów. Na przełomie 2018 i 2019 roku realizowany był projekt w całości finansowany ze środków unijnych, polegający na wzmocnieniu kompetencji pszczyńskich i niemieckich instytucji w zakresie zwalczania długotrwałego bezrobocia, zwalczania bezrobocia wśród młodzieży, wsparcia dla pracodawców, świadczeń socjalnych.

Przedstawiciele niemieckiego urzędu pracy spotkali się także z seniorami działającymi w Pszczyńskim Uniwersytecie III Wieku, z którymi rozmawiali o aktywizacji, realizacji polityki senioralnej na naszym terenie i zajęciach skierowanych do seniorów.

- W naszym partnerstwie z powiatem Anhalt-Bitterfeld najbardziej cieszy to, że jest to żywa współpraca, do której włączają się kolejne instytucje, grupy i organizacje. Na przestrzeni trzech lat zrealizowaliśmy kilkadziesiąt różnorodnych działań - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA