Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 lipca 2019
  • wyświetleń: 2565

Mundurowi rozmawiali z dziećmi obozującymi w OSW Łąka

Obozujące w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące dzieci kolejny raz spotkały się z policyjnym profilaktykiem, dzielnicowym, strażakiem i ratownikiem medycznym, a także z bosmanem. Mundurowi omówili z młodymi żeglarzami podstawowe zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, szczególnie tego nad wodą. Stróże prawa poruszyli problemy niebezpiecznego odurzenia się dopalaczami oraz upojenia alkoholowego. Pogadanka odbyła się w ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Mundurowi spotkali się z dziećmi obozującymi w OSW Łąka - 02.07.2019 · fot.


Ciepłych dni nie brakuje i dlatego sezon żeglarski nad jeziorami w Goczałkowicach i Łące rozpoczął się na dobre. Relaks na tych jednych z największych akwenów na Śląsku to nie lada gratka dla miłośników wody i przyrody. Podkreślają to szczególnie młodzi wodniacy, którzy w sezonie letnim są stałymi bywalcami tych ośrodków.

Specjaliści służb mundurowych i ratowniczych przekazali cenne wskazówki wypoczywającej nad zalewem młodzieży. Mówili o zagrożeniach związanych z korzystaniem ze sprzętu wodnego, konsekwencjach skoków do wody poza miejscami wyznaczonymi, o zasadach udzielania pomocy przedmedycznej, numerach alarmowych i rozwadze. Dodatkowo, zaprezentowali punkty związane z poprawnym zakładaniem kamizelki ratunkowej i omówili sytuacje, w których stanowi ona nieodzowny element wypoczynku na wodzie.

Korzystając z możliwości dotarcia do tak dużej grupy, dzielnicowy i policyjny profilaktyk poruszyli także problemy szkodliwości i zagrożeń ze strony środków odurzających oraz alkoholu. Przypomnieli młodym słuchaczom najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące nad wodą i wymienili konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania w takich miejscach. Nie zapomnieli również omówić prawidłowego przekazania komunikatów dyspozytorowi WCPR-u. Podkreślali, że takie szybkie udzielenie informacji może zdecydować o ludzkim życiu.

Na koniec spotkania mundurowi jeszcze raz zaapelowali do najmłodszych o zachowanie bezpieczeństwa podczas wakacji, życzyli im udanego wypoczynku i zdania wszystkich egzaminów na wodzie.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA