Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 lipca 2019
  • wyświetleń: 4790

[ZDJĘCIA] Zabytkowy kościół w Łące przechodzi remont

Gmina Pszczyna udzieliła dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy budynku wpisanym do rejestru zabytków. Dotacja w wysokości 10.000 zł trafiła do Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Mikołaja w Łące.

Trwa remont kościoła w Łące - 07.2019 · fot.


- Od wielu lat gmina wspiera działania związane z odrestaurowaniem zabytkowych obiektów. Dzięki temu można uchronić je przed zniszczeniem. Wielokrotnie przeznaczaliśmy środki na dofinansowanie prac remontowych i konserwatorskich obiektów zabytkowych takich jak kościół w Ćwiklicach, rzeźbę św. Michała Archanioła, a także konserwację obrazów Stacji Drogi Krzyżowej w Kościele Parafialnym w Wiśle Małej, czy krzyża przy ul. Partyzantów - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Dotacja została przeznaczona na odnowienie stolarki drzwiowej budynku kościoła od zewnątrz. Prace mają zakończyć się do 31 grudnia 2019 roku.

Obecnie w kościele trwa również wymiana pokrycia dachowego oraz odnowa elewacji. W poprzednich tygodniach odrestaurowane zostały krzyże na szczycie kościoła oraz dzwonnicy przykościelnej.

Krzyże na dzwonnicy i kościele w Łące po renowacji · fot.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA