Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 lipca 2019
  • wyświetleń: 3577

Półroczne podsumowanie i apel pszczyńskiej drogówki

Patrol drogówki najczęściej widzimy podczas kontroli drogowych, na miejscu kolizji lub wypadku. To, z czym mają do czynienia w codziennej służbie mundurowi obrazują m.in. statystyki, analizy i różnego rodzaju zestawienia. - Te liczby jednak nie pokazują tego wszystkiego, z czym mogą mieć do czynienia kierowcy i pozostali uczestnicy ruchu. Akty agresji, brak wzajemnej uprzejmości i zrozumienia wrosły już bowiem w "kulturę" użytkowników dróg. To, jak głęboko, w dalszym ciągu zależy od nas samych - informuje policja.

- Wszyscy narzekamy. Ten jedzie za wolno, ten za szybko, a ten w ogóle nie zna się na przepisach. Prawda jest taka, że każdy użytkownik dróg powinien stosować się do znaków i przestrzegać przepisy, które poznał na kursie prawa jazdy. Ma to zapewnić bezpieczeństwo w ruchu. Nic jednak nie zastąpi uprzejmości, zrozumienia dla oczekującego na przejście przez jezdnię pieszego, czy dla bezskutecznie próbującego zmienić pas jezdni kierowcy. Podobnych przykładów można wymieniać w nieskończoność - mówią policjanci.

Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności i rozwagę podróżujących. Przy okazji powtarzają również, że z pewnością każdy kierowca by zwolnił, gdyby widział to, co oni dotychczas widzieli. Zgniecione jak harmonijki samochody, zmasakrowane ludzkie ciała, śmierć osób i rozpacz ich najbliższych.

Policjanci przygotowali zestawienie zdarzeń drogowych na drogach powiatu pszczyńskiego z ostatnich 6 miesięcy. - Ten rok jeszcze trwa, ale już dzisiaj policyjne statystyki zapisały 3 ofiary śmiertelne. Warto zaznaczyć, że w zeszłym roku, w tym samym okresie, na drogach powiatu pszczyńskiego zginęły 4 osoby - opisują.

W 2017 r. w pierwszym półroczu pszczyńscy policjanci zanotowali 32 wypadki drogowe, rok później 26, a obecnie już 33. Analizując ten sam okres za ostatnie 3 lata, w 2017 r. było 572 kolizji, następnie 586, a w tym roku, znowu już, czy raczej aż 624. Co do wypadków drogowych, tak jak zostało opisane to wyżej, tylko z jedną uwagą, a mianowicie, w 2017 r. policyjne statystyki zamknęły się na 1 ofierze śmiertelnej. Szczęśliwie, dotychczas śmierć na drodze ominęła pieszych. Nie oznacza to jednak, że niektórych z nich ominęła wizyta w szpitalu. W 2017 r. zanotowano 2 wypadki z udziałem pieszych, rok później aż 7, a w tym półroczu 5. Jeżeli chodzi o rowerzystów, to tutaj statystyki przedstawiają się następująco: 2017 r.- 1, 2018 r. - 5 i 2019 r.- 1 ranny cyklista.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.