Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 lipca 2019
  • wyświetleń: 3446

[ZDJĘCIA] Policyjny profilaktyk odwiedził dzieci w żłobku w Łące

Kolejny raz profilaktyk z pszczyńskiej komendy spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Tym razem gościł w nowym żłobku w Łące. Podczas spotkania policjant opowiedział dzieciom bajkę, aby w zrozumiały dla nich sposób przybliżyć im podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa.

Policyjny profilaktyk odwiedził dzieci w żłobku w Łące - 07.2019 · fot.


Tak niecodzienne spotkanie stało się okazją do rozmowy z dziećmi na temat ich bezpieczeństwa w codziennym życiu. Profilaktyk w formie ćwiczeń i zabawy uczył maluchy, jak unikać zagrożeń. Rozmawiał z nimi na temat ich właściwych zachowań podczas zabawy na podwórku, przejazdu samochodem, w kontaktach z obcymi i zwierzętami. Maluchy z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, chętnie odpowiadały na pytania policjanta i oglądały jego wyposażenie służbowe.

Najradośniejsze dla nich były jednak te chwile, kiedy mogły zasiąść w radiowozie i stanąć do wspólnego zdjęcia z policjantem. Wychowawczynie zgodnie też podkreślały, że wiedza przekazana przez stróżów prawa jest tą najcenniejszą, ponieważ przez długie lata dzieci będą ją kojarzyły z mundurem, przepisami i zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA