Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 31 lipca 2019
  • 1 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 6941

[ZDJĘCIA] Akcja NURD: policjanci odnotowali 59 wykroczeń

Kilkadziesiąt wykroczeń odnotowali pszczyńscy policjanci ruchu drogowego podczas wczorajszej akcji Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Były to działania, w trakcie których mundurowi szczególną uwagę skupili na pieszych i rowerzystach oraz kierowcach popełniających wobec nich wykroczenia.

Akcja NURD w Pszczynie - 31.07.2019 · fot.


Najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez pieszych jest przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonych. Tym razem jednak to nie piesi bagatelizowali przepisy, lecz kierowcy nie dbali o ich bezpieczeństwo. Zmotoryzowani uczestnicy ruchu zostali ukarani mandatami między innymi za parkowanie samochodów na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi. Przypominamy, że postój pojazdów w tych miejscach jest bardzo niebezpieczny z uwagi na ograniczoną widoczność jaką ma pieszy, który chce przejść na drugą stronę jezdni, a także dla zbliżających się do przejścia kierowców.

Podczas działań policjanci zanotowali w sumie 59 wykroczeń, w tym 55 których dopuścili się kierowcy.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA