Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 602

Wykorzystaj rotule do szkła w swojej kuchni

Materiał partnera:

Szkło to materiał o bajecznie szerokim zakresie zastosowań. Znasz już szklane balustrady, schody, a także ścianki działowe. Teraz możesz wykorzystać to tworzywo również w swojej kuchni. Pomogą Ci w tym rotule do szkła oraz pokrewne elementy. Jak je uwzględnić w tworzeniu aranżacji i dlaczego warto? Wyjaśniamy.

Wykorzystaj rotule do szkła w swojej kuchni


Jeśli myślisz o remoncie kuchni albo tworzysz jej aranżację od zera, np. w nowym domu, na pewno zastanawiasz się, jaki styl wnętrza wybrać. Oczywiście najważniejsze są Twoje osobiste preferencje. Styl retro? Klasyka we włoskim stylu? Styl prowansalski, skandynawski? A może designerski loft? Dobra wiadomość jest taka, że w każdym z nich możesz wykorzystać szkło, a co za tym idzie - rotule do szkła i inne okucia do szkła. Wystarczy, że zastąpisz część kafli ceramicznych (bez których kuchnia, choćby ze względów praktycznych się nie obejdzie) panelami szklanymi. Wówczas rotule sprawdzą się niezawodnie.

Czym w ogóle są rotule do szkła?Rotule to specjalne okucia do szkła, które wykorzystuje się głównie do mocowania paneli oraz innych elementów z tego materiału. Swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznemu, okrągłemu kształtowi.

Wykorzystaj rotule do szkła w swojej kuchni


Źródło: https://www.womet.com.pl/sklep/produkty/uchwyty-do-szkla-rotule/

Nowoczesne rotule do szkła, np. te oferowane przez Womet, powstają z wysokiej jakości stali szlachetnej. Ten wysokiej klasy materiał odpowiada zarówno za walory estetyczne okucia, jak i za jego wytrzymałość na rozmaite czynniki, takie jak wilgoć (i korodowanie), duże amplitudy temperatur, a także uszkodzenia mechaniczne. Dlatego właśnie uchwyty punktowe do szkła tego typu bez problemu sprawdzą się w przestrzeni kuchennej.

Dlaczego warto postawić na uchwyty punktowe do szkła w kuchni?Jeśli zdecydujesz się na montaż elementów szklanych - np. w okolicach zlewu i blatu kuchennego - musisz zadbać zarówno o ich solidne osadzenie (aby szkło nie stanowiło zagrożenia), jak również estetyczne wykończenie całej konstrukcji. Decydując się na rotule do szkła, stawiasz na:
  • ciekawe, wyraziste wykończenie aranżacji szklanej - to ciekawy akcent wystroju kuchni,
  • niezawodne zabezpieczenie elementów ze szkła przed przemieszczaniem się,
  • wygodę procesu montażu i ewentualnego demontażu paneli szklanych.


W jakich aranżacjach sprawdzą się okucia do szkła?Okucia do szkła będą Ci potrzebne przy tworzeniu każdej aranżacji z wykorzystaniem elementów z tego materiału. Niemniej jednak, to Ty decydujesz, czy będą one niemal niewidocznie łączyły poszczególne tafle, czy też będą istotnym elementem wystroju - jak np. rotule. Jeśli podążysz tym drugim tropem - stoi przed Tobą wiele ciekawych opcji. Wyraziste uchwyty punktowe do szkła sprawdzają się np. w stylizacjach:
  • industrialnych i loftowych - bardzo ciekawie zaprezentuje się np. ściana z betonu architektonicznego, która zostanie dodatkowo zabezpieczona (i ozdobiona) przezroczystymi panelami ze szkła, zamontowanymi z wykorzystaniem rotuli,
  • nowoczesnych i minimalistycznych - tu sprawdzą się uchwyty punktowe o matowym wykończeniu, a także kolorowe panele szklane,
  • glamour - wykorzystaj panele ze stylowymi nadrukami i wzbogać kompozycję o wyraziste okucia.


To oczywiście nie koniec możliwości, bo mocny akcent może wzbogacić także aranżacje nawiązujące do stylu skandynawskiego, prowansalskiego, eklektycznego, a nawet tych bardziej klasycznych.

Jednym słowem: jeżeli szukasz ciekawego uzupełnienia aranżacji przestrzeni kuchennej - szkło i przeznaczone do jego mocowania rotule będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Wykorzystaj drzemiący w nich potencjał.