REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 3212

Marszałkowski Budżet Obywatelski: zgłoszono kilka zadań z powiatu

Poznaliśmy zadania zgłoszone w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, które pozytywnie przeszły weryfikację formalną. Wśród nich znalazły się też takie, które dotyczą naszego powiatu.

marszałkowski budżet obywatelski


26 lipca zakończył się nabór wniosków w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy złożyli 140 propozycji zadań, które ich zdaniem powinny być zrealizowane w 2020 roku przez Samorząd Województwa, na łączną kwotę prawie 45 mln zł. Najwięcej propozycji dotyczy zadań wojewódzkich (36 zgłoszeń). W przypadku zgłoszeń na zadania w podregionach, najwięcej wpłynęło dla podregionu 4 obejmującego powiaty gliwicki, tarnogórski, lubliniecki oraz miasta Gliwice i Bytom (zgłoszono 24 wnioski) i podregionu 7 obejmującego powiaty będziński, zawierciański oraz miasta Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza i Jaworzno (zgłoszono 21 wniosków).

Z terenu naszego powiatu pojawiły się wnioski dotyczące m.in. budowy chodnika wzdłuż DW-931 w Jankowicach, a także zorganizowania "Dni Wielkowiślanina"- imprezy plenerowej dla mieszkańców sołectwa Wisła Wielka, powiatu pszczyńskiego oraz powiatu bieruńsko-lędzińskiego

Weryfikację formalną przeszły 134 wnioski. Lista zadań , które spełniły wymogi formalne, dostępna jest na stronie bo.slaskie.pl. Lista została także wywieszona w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach oraz w jednostkach zamiejscowych.

Zadania, który pozytywnie przeszły weryfikację formalną, trafią teraz do wydziałów merytorycznych, które do końca września będą sprawdzały wykonalność zgłoszonych zadań - m.in. to, czy propozycje mieszczą się w zakresie zadań o charakterze wojewódzkim, czy są zgodne z kompetencjami samorządu województwa, czy są wykonalne w roku budżetowym i zgodnie z proponowanym kosztorysem. Wyniki weryfikacji merytorycznej poznamy do 8 października.

W I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest 10 milionów złotych (2,5 miliona na zadania z puli wojewódzkiej, 7,5 miliona na zadania w pulach podregionalnych). W tegorocznej edycji zakończyły się już etapy kampanii informacyjnej, zgłaszania zadań przez mieszkańców oraz weryfikacji formalnej. Listę zadań, na które będzie można głosować poznamy jesienią, a samo głosowanie zaplanowane jest między 12 a 30 listopada. Wyniki i listę zadań, które trafią do realizacji poznamy do końca roku.

BM / pless.pl

źródło: Urząd Marszałkowski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.