Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 4039

Ulica Polna pod lupą policji. Będą też kolejne progi zwalniające

Ruch drogowy na ul. Polnej w Pawłowicach stanowi dla mieszkańców okolicznych domów duży problem. Wzmożone natężenie ruchu w godzinach porannych oraz popołudniowych, częste przekraczanie dozwolonej prędkości, stwarza wiele zagrożeń, szczególnie dla pieszych. W tym miejscu chodnik znajduje się tylko po jednej stronie drogi, dodatkowo jest tam często uczęszczane przejście dla pieszych, łączące ze sobą parking oraz kościół.

Bezpieczeństwo na ul. Polnej było tematem Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zebrań wójta z sołtysami oraz z mieszkańcami sołectwa Pawłowice. Na wniosek wójta oraz mieszkańców Komisariat Policji w Pawłowicach objął teren ul. Polnej tzw. Planem Priorytetowym, aby przeciwdziałać zagrożeniom. Miejsce to zostanie poddane częstym kontrolom przez funkcjonariuszy policji, ponadto zostanie skierowana prośba do funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego w KPP Pszczyna o pomiary prędkości kierujących pojazdami na tej drodze.

Natomiast z funduszu sołeckiego zaplanowano w tym roku zamontowanie kolejnych dwóch progów zwalniających w rejonie domów jednorodzinnych przy ul. Polnej od nr 1 do nr 15. Podejmowane działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w rejonie tego newralgicznego miejsca, które wielokrotnie było również zaznaczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Planem Priorytetowym została również objęta ul. Słowików w Pniówku.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA