Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2019
  • 27 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 12803

Młody mężczyzna uciął sobie drzemkę... 5 metrów nad ziemią

Służba strażaka kojarzona jest przede wszystkim z gaszeniem pożarów, udzielaniem pomocy rannym w wypadkach, czy usuwaniem skutków anomalii pogodowych. Jednak każdy "strażacki dzień" wygląda inaczej. Inna była także niedziela, 25 sierpnia, kiedy do dyżurnego straży pożarnej wpłynęło zgłoszenia o osobie śpiącej na przejściu podziemnym, przy ul. Bielskiej.

Mężczyczna spał na murze ponad 5 m nad ziemią. Zdj
Mężczyzna spał na murze ponad 5 m nad ziemią. Zdjęli go strażacy - 25.08.2019 · fot.


Po ok. 4 minutach od zgłoszenia na miejscu pojawili się już strażacy z pszczyńskiej komendy, którzy zastali nietypowy widok. Młody mężczyzna spał na szerokim na ok. 40 cm. murze, ponad 5 metrów nad przejściem, a każdy nawet niewielki ruch mógłby doprowadzić do niebezpiecznego w skutkach upadku z wysokości.

Mundurowi natychmiast przystąpili do działań i przy użyciu m. in. drabiny oraz sprzętu wysokościowego, zabezpieczyli osobę przed upadkiem, a następnie ewakuowali w miejsce bezpieczne. Tam na uratowanego czekał już patrol pszczyńskiej policji, który stwierdził, iż mężczyzna jest pod wpływem alkoholu i dalszą część swojego wypoczynku spędzi w izbie wytrzeźwień.

BM / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA