Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 września 2019
  • 5 października 2019
  • wyświetleń: 2313

W grudniu odbędzie się 3. Bieg "Śladami Żubra"

Zapraszamy na kolejną, już trzecią edycję biegu "Śladami Żubra" w Studzienicach, który tradycyjnie odbędzie się w ostatnią sobotę roku, w tym roku będzie to 28 grudnia.

Podobnie jak ubiegłym roku, zawodnicy będą rywalizować w biegach oraz nordic walking na dystansie 6 km oraz 12 km. Organizatorzy zadbali także o nowości. W tej edycji są to przede wszystkim:
  • bieg towarzyszący dla dzieci na dystansach 250m, 400m oraz 850m (głównie z górki) - w zależności od wieku dziecka,
  • klasyfikacja drużynowa - 4 najlepsze czasy po 1 pętli,
  • w zależności od formy dnia, zawodnicy rywalizować będą po jednej lub dwóch pętlach, a decyzję będą mogli podjąć... podczas biegu.


- Wiemy, że Bieg "Śladami Żubra" na stałe wpisał się w kalendarz miejscowych biegaczy. W tym roku, zdecydowaliśmy się na zwiększenie limitu uczestników Biegu Żubra do 500, bazując na zeszłorocznym zainteresowaniu, które było ogromne. Dodatkowo, podczas tej edycji organizujemy towarzyszący Bieg Żubrzyka dla najmłodszych oraz dodatkową klasyfikację drużynową w Biegu głównym, dzięki czemu wierzymy, że każdy znajdzie dystans dostosowany do swoich możliwości. Serdecznie zapraszamy 28 grudnia do Studzienic, bo zapowiada się fajna impreza w kameralnym klimacie - mówi Tomasz Opuchlik, prezes Stowarzyszenia "Aktywna Pszczyna.

Start główny planowany jest na godz. 11:00, a poprzedzający go start Biegu Żubrzyka na godz. 10:30. Start oraz meta znajdować się będą w okolicach Ochotniczej Straży Pożarnej w Studzienicach.

Limit uczestników głównych konkurencji (bieg+NW) wynosi 500, natomiast dla dzieci ustalono limit na poziomie 100. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.aktywna-pszczyna.pl.

3. Bieg "Śladami Żubra"
fot.


Równocześnie na facebooku, na profilu "Aktywna Pszczyna" trwa głosowanie, w którym czytelnicy mogą zadecydować jak będzie prezentował się medal.

Loading...

new, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA