Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 września 2019
  • 3 października 2019
  • wyświetleń: 2242

W tym sezonie Pszczyński Rower Miejski wypożyczono 9600 razy

W tym sezonie z Pszczyńskich Rowerów Miejskich skorzystano ponad 9 600 razy, a od początku istnienia wypożyczalni ponad 22 800 razy. W trzecim sezonie w systemie zarejestrowało się ponad 1800 użytkowników, a od startu systemu 4778 użytkowników.

Pszczyński Rower Miejski na rynku - 25.04.2019
Pszczyński Rower Miejski na rynku · fot.


- Zakończyliśmy trzecią edycję Pszczyńskiego Roweru Miejskiego. Zainteresowanie jak co roku było ogromne. W trakcie sezonu udało nam się połączyć z systemem tyskim, co pozwoliło na zwiększenie atrakcyjności wypożyczalni. Statystki pokazują wyraźnie dłuższe wypożyczenia w okresie letnim, prawie 60 minut, co potwierdza także rekreacyjne wykorzystywanie rowerów - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Od 26 kwietnia do 30 września 2019 roku mieszkańcy Pszczyny i Goczałkowic-Zdroju mogli korzystać z Pszczyńskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji było łącznie 8 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 80 rowerów. Od 26 lipca system rowerów miejskich Pszczyny i Goczałkowic-Zdroju stał się kompatybilny z systemem tyskim. W zależności, z jakiej stacji rower został zabrany, taka obowiązywała długość bezpłatnego wypożyczenia.

Najpopularniejsze trasy w tym sezonie to Pszczyna/Dworzec PKP - Osiedle Piastów, Pszczyna/Dworzec PKP - Rynek, Osiedle Piastów - Rynek oraz Goczałkowice-Zdrój/Korona zapory - Goczałkowice-Zdrój/Stary Dworzec PKP. Najchętniej korzystano ze stacji Rynek, Pszczyna - Dworzec PKP, Osiedle Piastów oraz Goczałkowice-Zdrój Korona zapory.

Rowery można było wypożyczać w Pszczynie na sześciu stacjach: Rynek, Osiedle Piastów, Dworzec PKP, Osiedle Stara Wieś i Osiedle Daszyńskiego oraz Ośrodek Sportów Wodnych w Łące. Dwie kolejne stacje - Korona zapory, Stary Dworzec PKP - zostały uruchomione w Goczałkowicach-Zdroju.

new, BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA