Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 października 2019
  • wyświetleń: 2281

Urzędy pracy z Pszczyny i Niemiec zrealizują projekty dla młodych

Urzędy pracy z Pszczyny oraz powiatu Anhalt-Bitterfeld zawarły umowę o współpracy. Zakłada ona realizację wspólnych projektów, skierowanych do osób młodych i długotrwale bezrobotnych.

Partnerstwo pszczyńskiego i niemieckiego urzędu pracy - 17.10.2019 · fot.


Dzięki podpisanej 17 października umowie, urzędy pracy z obu powiatów będą współpracować przy kształtowaniu regionalnej polityki rynku pracy, realizować wspólne projekty, skierowane głównie do osób młodych oraz osób starszych, długotrwale bezrobotnych czy przeprowadzać warsztaty tematyczne. Umowę podpisali starosta pszczyński, Barbara Bandoła, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, Bernadeta Sojka-Jany oraz Volker Krüger, dyrektor Jobcenter KomBA-ABI - jednostki zajmującej się rynkiem pracy oraz pomocą socjalną w powiecie Anhalt-Bitterfeld.

- Z tej współpracy szczególnie się cieszę. Praca jest wielką wartością. Wszystko, co robimy wokół tego, żeby mieszkańcy chcieli pracować i czerpać z tego również wartość dla siebie, jest bardzo ważne. Zależy nam na tym, żeby w naszym partnerstwie z powiatem Anhalt-Bitterfeld konkretnie rozwijała się także współpraca pomiędzy naszymi jednostkami - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

- To pierwsza umowa partnerska w naszym regionie, jesteśmy w tym względzie pionierami. Instytucje, które nas nadzorują, są bardzo przychylne tym działaniom i obiecały wszelkie wsparcie - mówi Volker Krüger, dyrektor Jobcenter w powiecie Anhalt-Bitterfeld.

Partnerstwo pszczyńskiego i niemieckiego urzędu pracy - 17.10.2019
Partnerstwo pszczyńskiego i niemieckiego urzędu pracy - 17.10.2019 · fot.


Na efekty zawartego właśnie partnerstwa nie trzeba będzie długo czekać. Obie instytucje dopracowują właśnie założenia wspólnego projektu skierowanego do młodzieży od 18. do 25. roku życia. - Kilkadziesiąt młodych osób - uczących się i bezrobotnych - weźmie udział w wymianie, podczas której realizowane będą staże zawodowe. Uczestnicy otrzymają także wsparcie psychologiczne, a ważnym celem tego projektu będzie to, by uczestnicy znaleźli w sobie motywację do działania - mówi Bernadeta Sojka-Jany o projekcie, który będzie realizowany już w przyszłym roku ze środków unijnych.

To kolejne wspólne działanie obu instytucji. Na przełomie 2018 i 2019 roku realizowany był projekt w całości finansowany ze środków unijnych, polegający na wzmocnieniu kompetencji pszczyńskich i niemieckich instytucji w zakresie zwalczania długotrwałego bezrobocia, zwalczania bezrobocia wśród młodzieży oraz wsparcia dla pracodawców.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA