Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 października 2019
  • 28 listopada 2019
  • wyświetleń: 8141

Wiemy, kto zadba o zimowe utrzymanie dróg w gminie Pszczyna

Firma Drogród z Ćwiklic zadba o zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta i gminy Pszczyna w sezonie 2019/2020. Za odśnieżanie gmina zapłaci ponad 823 tysiące złotych.

pług, zima, śnieg, odśnieżanie
Tej zimy drogi w gminie Pszczyna odśnieży firma Drogród · fot.


Jak co roku, gmina ogłosiła przetarg na usługi w zakresie zimowego utrzymania dróg. Wygrała go firma Drogród z Ćwiklic, która dysponuje 18 pojazdami. Usługi będą świadczone codziennie przez całą dobę, również w niedziele i święta. Zwycięska firma zadba o to, aby gminne drogi były odśnieżone i przejezdne. Umowa będzie obowiązywała do 15 kwietnia. Jej wartość wynosi 823.865,46 zł brutto.

Drogi będą odśnieżane według wykazu przygotowanego przez Urząd Miejski. Najpierw pługi pojawią się na tych ulicach, gdzie natężenie ruchu jest największe. Następnie odśnieżane będą najmniej uczęszczane drogi osiedlowe i sołeckie. Śnieg będzie też usuwany z parkingów przy ulicach: Żorskiej, Bielskiej oraz Chopina.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA