Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 października 2019
  • 1 listopada 2019
  • wyświetleń: 2613

Na cmentarzach w powiecie można wesprzeć Hospicjum Ojca Pio

W dniu Wszystkich Świętych - 1 listopada - w wielu miejscach Polski można było spotkać wolontariuszy hospicyjnych kwestujących na cmentarzach. To prośba o wsparcie ruchu hospicyjnego oraz znak pamięci o zmarłych pacjentach.

Kwesta na cmentarzach dla Hospicjum im. św. Ojca Pio - 01.11.2018
Kwesta na cmentarzach dla Hospicjum im. św. Ojca Pio potrwa od 9:00 do 17:00 · fot.


Wolontariusze Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie 1 listopada kwestowali w następujących miejscach − w Pszczynie na cmentarzach: Wszystkich Świętych, Świętej Jadwigi, Świętego Krzyża; na cmentarzach parafialnych w Jankowicach, Studzienicach, Studzionce, Czarkowie, Goczałkowicach-Zdroju, Łące i Kobielicach oraz na cmentarzach komunalnych w Piasku i Górze.

Wśród kwestujących byli członkowie i zarząd stowarzyszenia, wolontariusze długoterminowi hospicjum oraz wolontariusze akcyjni.

Kwesta na cmentarzach dla Hospicjum im. św. Ojca Pio - 01.11.2018
Wśród kwestujących będą członkowie i zarząd stowarzyszenia, wolontariusze długoterminowi hospicjum oraz wolontariusze akcyjni. · fot.


Cały dochód z kwest przeznaczony zostanie na bieżącą działalność hospicjum, która dzieli się na cztery obszary: profesjonalne usługi medyczne i opiekuńcze dla osób w końcowym etapie choroby nowotworowej oraz dla osób niesamodzielnych w podeszłym wieku; budowę kompleksu hospicyjno-opiekuńczego "Dom Ojca Pio" oraz prowadzenie wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

BM / pless.pl, źródło: Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA