Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 października 2019
  • wyświetleń: 2102

[FOTO] Mundurowi rozdawali odblaski pieszym i rowerzystom

Pszczyna to miasto, w którym jest wielu rowerzystów i pieszych, a okres poprzedzający dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu przy cmentarzach. Te dwa fakty postanowili wykorzystać pszczyńscy policjanci i zadbać o bezpieczeństwo właścicieli jednośladów oraz miłośników spacerów. Mundurowi wręczali przed cmentarzami niechronionym uczestnikom ruchu drogowego odblaski i zachęcali do ich używania.

Mundurowi rozdawali odblaski przed cmentarzami - 10.2019 · fot.


Zaskoczenie ze strony jednych i drugich było duże. Wszystkie obdarowane osoby zgodnie jednak podkreślały, że przekazana im fluorescencyjna opaska jest wygodna w użyciu, nie krępuje ruchów i dlatego będą ją zakładać na rękaw za każdym razem, jak tylko wsiądą na rower lub wyjdą po zmroku z domu. Wszyscy też przyznali, że jest estetyczna, lekka i z pewnością widoczna, przez co będą czuli się bezpieczniej.

Widoczność miłośników jednośladów i pieszych nadal pozostawia wiele do życzenia, choć ten stan z pewnością w ostatnich latach uległ znacznej poprawie. Niestety, dla niektórych w dalszym ciągu fluorescencyjna kamizelka czy opaska jest kojarzona z brakiem wygody, zbędnym gadżetem, czy nawet niepotrzebnym zawracaniem głowy.

Tym bardziej, tego typu działania policjantów mają swój sens, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybciej zapada zmrok. Policjanci oprócz doposażenia rowerzystów we fluorescencyjne kamizelki czy paski, uzmysławiają im również wartość odblasków. Jak pokazują bowiem policyjne statystyki, często wartość bezcenną, bo ratującą życie.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA