Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 1 listopada 2019
  • wyświetleń: 2538

Powiadomienie GIOŚ: Poziom alarmowy PM10 przekroczony!

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska powiadomił o przekroczeniu w powiecie pszczyńskim poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10. Przekroczenie poziomu 150 µg/m3 miało miejsce w dniu wczorajszym. Jako przyczyny GIOŚ wskazuje na warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego, szczególnie w godzinach późnowieczornych i nocnych.

Smog
Smog w Pszczynie. Na zdjęciu ul. Marii Skłodowskiej-Curie w czwartek, 31 października · fot.


PM10 to jeden z głównych składników smogu. To cząstki stałe, unoszące się w powietrzu, których średnica nie przekracza 10 mikrometrów. Przypomnijmy, że aktualnie smogowe poziomy alarmowe w Polsce zostały obniżone z 300 do 150 µg/m3. W praktyce oznacza to, że będziemy częściej informowani o złym stanie powietrza.

Z alertu smogowego, dostępnego na portalu pless.pl, wynika że średni poziom pyłu PM10 wyniósł w czwartek, 31 października - 135 µg/m3. To prawie dwukrotne przekroczenie normy! Dziś niestety też jakość powietrza w Pszczynie woła o pomstę do nieba.

Oczywiście dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego nie jest to dla żadna nowość. Wystarczy tylko wspomnieć o opublikowanym w ostatnich dniach raporcie Polskiego Alarmu Smogowego za rok 2018, w którym "króluje" Pszczyna. W zeszłym roku w naszej miejscowości wystąpiło najwięcej dni, kiedy stężenia pyłu PM10 przekroczyły normy. Więcej na ten temat piszemy w artykule Pszczyna na czele rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast!

ups / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA