Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 listopada 2019
  • wyświetleń: 746

Jak działa plik produktowy?

Materiał partnera:

Plik produktowy to narzędzie do transferu newsów, danych o produktach i usługach, które umożliwia ich ekspozycję u partnerów marketingowych i na portalach informacyjnych. Plik produktowy jest wyłącznie nośnikiem, a system wydawcy odpowiada za właściwą prezentację danych.

Jak działa plik produktowy?


Mając to na uwadze, większość profesjonalnych porównywarek cenowych, internetowych galerii handlowych, sieci afiliacyjnych i portali agregujących ofertę e-commerce udostępnia przedsiębiorcom korzystającym z ich usług odpowiednio przygotowane formatki. Wypełnienie gotowego formularza gwarantuje skuteczną prezentację treści u wydawcy i ogranicza ryzyko popełnienia błędu podczas tworzenia pliku produktowego. Do najpopularniejszych formatów plików produktowych należą CSV, XML i JSON.

Tworzenie plików produktowychNajpopularniejsze pliki produktowe - CSV i XML można tworzyć i edytować przy użyciu popularnych edytorów tekstu i arkuszy kalkulacyjnych. Podobnie jak w przypadku plików JSON jest to tekstowy zapis, który dzięki właściwym dla danego formatu znacznikom i separatorom można konwertować do formy tabelarycznej. Najnowszym formatem wśród popularnych współczesnych plików produktowych jest JSON, który powstał w celu transferu danych do aplikacji opartych o JavaScript. Pliki z rozszerzeniem JSON można zapisywać i edytować np. w aplikacji Notepad++, ale nie da się tego zrobić w popularnych edytorach obsługujących formaty CSV i XML. Jednak z uwagi na rosnącą popularność Javy, na rynku dostępnych jest coraz więcej edytorów obsługujących również pliki produktowe JSON.

Plik produktowy feed w e-commercePliki produktowe w formatach CSV, XML i JSON są powszechnie stosowane do transferu danych w ofercie sklepów i hurtowni internetowych na portale partnerskie. Profesjonalne witryny oferujące skuteczną reklamę produktową określają akceptowany format danych i komunikują precyzyjne wytyczne co do sposobu zapisu pliku. Dla ułatwienia współpracy z początkującymi reklamodawcami udostępniają również odpowiednio przygotowane formatki, które gwarantują optymalną prezentację danych w ofercie. Jednak w przypadku reklamy produktowej liczącej już 100 pozycji edycja i aktualizacja takich formatek staje się uciążliwa. Już przy takim wolumenie tempo aktualizacji zmian bywa niewystarczające. W dynamicznych realiach e-commerce plik produktowy traktuje się wyłącznie jako nośnik. Tworzenie i aktualizowanie plików produktowych należy procedować przez profesjonalny system do zarządzania treścią o ofercie.

Narzędzie Feedink integruje dane sklepów internetowych z portalami partnerskim. W tym celu system odpowiednio mapuje bazę danych i generuje plik produktowy zgodny z wytycznymi danego partnera.