Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 listopada 2019
  • wyświetleń: 767

Skąd wzięła się popularność kurtek pilotek?

Materiał partnera:

Okres wiosenny i jesienny to prawdziwa gratka dla miłośników stylowych okryć wierzchnich. Wczesną wiosną można z powodzeniem założyć ulubioną ramoneskę, bomberkę czy parkę. Do grona najbardziej klasycznych męskich kurtek przejściowych można zaliczyć również kurtkę pilotkę, która służy mężczyznom na całym świecie od dobrych kilkudziesięciu lat.

Skąd wzięła się popularność kurtek pilotek?


Skąd nazwa kurtka pilotka?Nie będzie tutaj wielkiego zaskoczenia - jak sama nazwa wskazuje, nazwa kurtki ma związek z pilotami armii amerykańskiej, którzy jako pierwsi mieli zaszczyt nosić ten wyjątkowy model kurtki. Nie był to jednak wymysł projektantów wojskowej odzieży - ich podstawowym zadaniem była ochrona pilotów przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Modna pilotka w czarnym kolorze. Zdjęcie kurtki pochodzi ze strony https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Kurtki-meskie_Kurtki-pilotki-7957.html.

Ochrona przed chłodemTrzeba pamiętać, że samoloty w latach 30. ubiegłego wieku nie miały zabudowanych kokpitów, co utrudniało wykonywanie zadań militarnych siłom powietrznym. Dlatego też pierwsze męskie kurtki pilotki były produkowane ze skóry bydlęcej, która zapewniała maksimum komfortu i nie przepuszczała chłodnego powietrza. Obecnie design uległ modyfikacjom, a w sklepach z odzieżą męską jak Denley można zakupić nie tylko kurtkę pilotkę skórzaną, ale również modele z materiałów sztucznych.

Popularność kurtek pilotekTom Cruise. Top Gun. Kurtka pilotka. Dużo kurtek pilotek. W filmie z 1986 roku opowiadającym historie uczniów szkoły dla pilotów wojskowych niemal na każdym kroku można dostrzec aktora ubranego w męską kurtkę bomberkę. W dużej mierze właśnie dzięki amerykańskiemu filmowi mężczyźni zaczęli podążać ścieżką utartą przez Toma Cruise’a.

Jak zmieniała się kurtka pilotka?Trzeba przyznać, że współczesne męskie pilotki dosyć mocno odbiegają od swoich pierwowzorów. Choć krój w dużej mierze pozostał niezmienny, poszczególne elementy uległy modyfikacjom. W pilotkach w dalszym ciągu można zauważyć charakterystyczne ściągacze przy rękawach czy pasie. Klasyczna kurtka to pilotka męska z futerkiem na jej klapach.

To, czym dzisiejsze pilotki różnią się od poprzedniczek jest przede wszystkim materiał: piloci amerykańskiej marynarki wojennej latali w pilotkach skórzanych, obecnie w sklepach zdecydowanie częściej można spotkać pilotki z poliestru czy mieszanki innych sztucznych materiałów.

Na chwilę uwagi zasługuje przede wszystkim kolor klasycznych męskich pilotek. Jest to zazwyczaj kolor zgniłej zieleni lub oliwkowy, nieco rzadziej ciemny brąz czy czerń. Jednak dzisiejsza moda pozwala na eksperymentowanie z tkaninami i kolorami. Nikogo już nie dziwi kurtka pilotka męska w mocnym odcieniu czerwieni czy odważnymi printami.

Czy kurtka pilotka tylko na jesień?Choć męska kurtka pilotka uznawana jest za kurtkę typowo jesienną, można ją założyć również wiosną, a także wczesną zimą. Kurtka pilotka zimowa to doskonały pomysł na urozmaicenie swojego zimowego looku. Kurtka pilotka męska to sposób na stylowy outfit niezależnie od panującej aury za oknem.

Jak nosić kurtkę pilotkę?Posiadacze nowoczesnej pilotki mają niebywałą swobodę w komponowaniu strojów casualowych czy w nieco bardziej eleganckim wydaniu. Męska pilotka wygląda dobrze w niemal każdym zestawieniu: z białym t-shirtem, wytartymi dżinsami i traperkami czy obuwiem sportowym. Równie dobrze można postawić na elegancką koszulę, chinosy i sztyblety, aby dodać swojej stylówce bardziej formalnego charakteru. Niezależnie od tego, który wariant wybierzemy, strój wzbogacony o stylową kurtkę pilotkę nie może się nie udać.

Przed zakupem męskiej kurtki przejściowej warto przywiązać wagę do jej rozmiaru: zbyt duża zniekształci sylwetkę a zbyt obcisła ograniczy ruchy.