Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 listopada 2019
  • wyświetleń: 1814

40 projektów doczeka się realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020

Pod koniec października poznaliśmy wyniki Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Ostatecznie do realizacji przeszło 40 wniosków (2 ogólnogminne i 38 lokalnych).

W trzech przypadkach wnioskodawcy musieli zmniejszyć budżet zadania. W tym roku mieszkańcy zadecydowali o podziale 2 500 000 zł. W latach poprzednich kwota ta była o pół miliona niższa. Do merytorycznych wydziałów i referatów trafiły projekty, których realizacja rozpocznie się z początkiem przyszłego roku. Uchwała budżetowa zabezpieczy środki na realizację zadań.

- Każdego roku mieszkańcy zaskakują nas kreatywnością. Na przełomie sześciu lat zrealizowaliśmy wiele bardzo ciekawych propozycji. Mieszkańcy zgłaszają zarówno pomysły na inwestycje, jak i wiele projektów miękkich. W tym roku kwota budżetu została powiększona o 500 tys. zł - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

My prezentujemy kolejne realizacje, które w ramach PBO 2019 powstały w Porębie, Studzienicach, a także na osiedlach Śródmieście i Daszyńskiego.

Przy Sercu Wsi w Porębie powstał nowy plac zabaw
Przy Sercu Wsi w Porębie powstał nowy plac zabaw - 11.2019 · fot.


Realizacja projektu w Studzienicach w ramach PBO 2
Realizacja projektu w Studzienicach w ramach PBO 2019 · fot.


Realizacja projektu na osiedlu Śródmieście w ramac
Realizacja projektu na osiedlu Śródmieście w ramach PBO 2019 · fot.


Skocznia w dal, szkoła, Daszyńskiego
Skocznia w dal na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie · fot.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA