Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 listopada 2019
  • 28 listopada 2019
  • wyświetleń: 1869

Zbiórka ubrań dla bezdomnych w Siłowni Quatro

Za nami:

Siłownia Quatro przyłącza się do akcji i pomaga znajomemu w zbiórce ubrań dla bezdomnych. Ubrania można przynosić do Siłowni Quatro do końca listopada.Kilka słów oraz prośba od organizatora akcji:

Zbliżają się święta, grudzień. Cztery lata temu wpadłem na pomysł zorganizowania pomocy dla ludzi bezdomnych. Nie wszyscy bezdomni to alkoholicy, złodzieje i totalny margines społeczeństwa. Wierzyłem w to zawsze, lecz totalnej pewności nabrałem, kiedy sam własnymi rękoma im pomogłem. Ich historie, opowieści jak i całe życie kryją za sobą mnóstwo przykrych wydarzeń i łez. Nie działam z żadną organizacją, jestem sam.

Ja, Mega ekipa, stroje Mikołaja, pełne worki CIEPŁYCH RZECZY, HERBATY I PRZYSMAKÓW ŚWIĄTECZNYCH przygotowanych przez nasze mamusie Stąd ta wiadomość do was. Nie oczekuję od nikogo pieniędzy czy jakiejkolwiek pomocy finansowej, ponieważ to, co musi być nowe, wykładam ze swojej kieszeni dla tych ludzi. Chciałbym, aby osoby zainteresowane moją akcją dla ludzi mieszkających na ulicach itp. Po prostu przeszukały szafy, pokoje, schowki i worki z ciuchami, które chciałyby podarować. Chodzi głównie o:
  • Kurtki
  • Czapki
  • Rękawiczki
  • Buty
  • Spodnie
  • Szale itp.


Ważne, że ciepłe!

Prosiłbym o zrozumienie tego wszystkiego z naciskiem na wartość tych ludzi. Każdy z nas może powiedzieć, że jego plany życiowe się zmieniły czy też runęły totalnie. Ja sam po pierwszej akcji pomocy, gdzie chodziłem 7 godzin i szukałem ich po całym Rybniku, zbierałem się kolejne kilka dni po tych słowach, czynach i wszystkim co ci ludzie mówili, wypowiadali. Miałem pewność, że jest to szczere. Co gorsze, a za razem co lepsze, potrzebujących było tylu, że musiałem powtórzyć to co weekend (3 tygodnie) to w ostatni Week brakowało 2 osób. Okazało się, że odeszli z zimna. Nie byłem widocznie na tyle przygotowany, aby wszystkim dogodzić.

W zeszłym roku, jak i dwa lata temu, wraz z mega dobrą ekipa ludzi m.in. Dariusz Buczek, Dawid Mazan, Mateusz Lubszczyk, Patrycja Michalik, Miłosz Szkatuła, Andrew Buczek, Adrian Bartocha, Klaudia Czapka, Karol Kruczek i reszcie ekipy ❤️❤️

Dlatego jedyną Moją prośbą jest, abyście chociaż trochę się tym zainteresowali i przygotowali wraz ze mną jak największą ilość rzeczy dla nich, aby tego roku, jak i każdego święta były wesołe! Nawet dla tych, którzy nie maja z kim ich spędzić ani gdzie.

Pozdrawiam Maciej Mazij ;)


Profil FB: www.facebook.com/mmazij

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA