Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 listopada 2019
  • 29 listopada 2019
  • wyświetleń: 6176

Elektryczne łóżka poprawią komfort pacjentów w szpitalu w Pszczynie

Dzięki współpracy z organizacjami działającymi w partnerskim powiecie Anhalt-Bitterfeld, powiat pszczyński pozyskał kolejną dostawę sprzętu dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Elektryczne łóżka poprawią komfort pacjentów w szpitalu w Pszczynie - 11.2019 · fot.


Tym razem do pszczyńskiej placówki trafiły łóżka mechaniczne i elektryczne, szafki, wózki inwalidzkie, krzesła toaletowe, chodziki, balkoniki rehabilitacyjne z kółkami, materace czy materace przeciwodleżynowe. Łącznie niemal 150 elementów wyposażenia.

- Pszczyński szpital wymaga doposażania, ponieważ sprzęt, którym dysponuje, jest relatywnie stary. Niektóre sale wyposażone są w łóżka 40-letnie, które nie stanowią żadnego komfortu dla pacjentów. Pozyskaliśmy sprzęt po renowacji, bardzo zadbany, najwyżej 10-letni i pozwoli to na odnowienie wyposażenia sal - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. I podkreśla, że cenne są zwłaszcza łóżka elektryczne, dzięki którym znacznie poprawi się komfort pracy z pacjentami starszymi oraz po zabiegach.

sprzęt
Powiat otrzymał elektryczne łóżka dla pacjentów. · fot.


To już trzecia dostawa wyposażenia i sprzętu rehabilitacyjnego z partnerskiego powiatu Anhalt-Bitterfeld dla pszczyńskiego szpitala. W czerwcu udało się pozyskać 180 sztuk różnych sprzętów. Były to m.in. łóżka, materace, szafki szpitalne i chodziki. W lipcu przedstawiciele kolejnego niemieckiego stowarzyszenia przywieźli do Pszczyny sprzęt ortopedyczny, m.in. wózki inwalidzkie, chodziki i kule oraz materiały pielęgnacyjne.

43-200 Pszczyna
ul. Antesa 11

tel. 32-214-83-10

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA