Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 listopada 2019
  • wyświetleń: 719

Meble drewniane - jak urządzić jadalnię?

Materiał partnera:

Jadalnia musi być ciepła, zachęcić do biesiadowania i wspólnego spędzania czasu. Jak ją urządzić, by taki efekt osiągnąć?

Wspólne posiłki zbliżają, warto więc zastanowić się głębiej nad tym, co powinno znaleźć się w jadalni, by każdy chciał spędzać w niej czas. Ważne są wszystkie detale, począwszy od kolorów, przez meble, po oświetlenie i dodatki.

Jaki wybrać stół?Czego w jadalni zabraknąć nie może? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Jeśli jest jadalnia, to obowiązkowo muszą w niej być stół i krzesła. Wybierając je, musimy najpierw zdecydować, jak duży ma być stół i z jakiego materiału. Chcąc czegoś uniwersalnego, co będzie jednocześnie eleganckie i stylowe, na pewno powinniśmy rozważyć drewno. 

Jeśli nie drewno, to możemy wziąć pod uwagę jeszcze szkło, chrom, czy płyty MDF. Szklany blat i chromowane nogi stołu sprawdzą się w nowoczesnej aranżacji, ale nie będą robiły wrażenia przytulności, jak drewno. Na pierwszy rzut oka podobny efekt można uzyskać dzięki płytom MDF, ale tez nie do końca. Płyty mogą mieć różne kolory, a nawet fakturę drewna, ale nigdy nie będą tak efektowne i łatwo je uszkodzić.

Kiedy drewno może się uszkodzić?


Oprócz uniwersalności drewno ma też inne właściwości jak odporność na uszkodzenia. Chyba że będziemy często kłaść gorące talerze lub kubki bezpośrednio na blacie. Tak samo defekty mogą się pojawić, jeśli blat będzie mieć kontakt z wilgocią. Poza tymi sytuacjami możemy mieć pewność, że stół posłuży przez wiele lat.

Drewno ociepla i wprowadza przyjemniejszy klimat, a w końcu o to właśnie chodzi. Warty uwagi na pewno jest stół do jadalni drewniany od The Beds. Dobre gatunkowo drewno i staranne wykończenie każdego modelu, sprawiają, że te stoły posłużą wiele lat.

Linkhouse


Jak stół to i krzesła?


Równie duże możliwości mamy do dyspozycji, kiedy szukamy krzeseł. Przede wszystkim muszą one pasować stylistycznie do stołu. Jednocześnie muszą być ergonomiczne i wygodne. Nikt nie będzie chciał zbyt długo siedzieć na niewygodnym krześle.

Krzesła mogą być z różnych materiałów i w różnych kolorach. Mamy duży wybór począwszy od drewna, przez ekoskórę, po aksamitne obicie. Na pewno warunki ergonomiczne i estetyczne spełniają krzesła do jadalni dostępne na Beds.pl. Będą się też świetnie prezentować ze stołami tego samego producenta. Wielkość stołu jest zależna od tego, ile osób najczęściej spożywa wspólnie posiłek. W ten sam sposób dobiera się liczbę krzeseł.

Co jeszcze ważne jest w jadalni?Aby podkreślić, że to stół i krzesła stanowią centralny punkt pomieszczenia, warto to wyeksponować. I tutaj najlepiej sprawdzi się odpowiednie oświetlenie. Szczególny efekt da lampa wisząca dokładnie nad stołem. A kiedy nie mamy możliwości montażu oświetlenia sufitowego, sprawdzi się nawet lampa stołowa. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie eleganckiej komody lub kredensu, w którym będą czekać gotowe do użycia sztućce, zastawa, czy obrusy.

Oprócz tego powinny pojawić się stylowe dodatki, które dodatkowo ocieplą i zachęcą do jedzenia. Jadalnia, w której będzie tylko stół, może się wydać nieco smutna. Tymczasem kiedy będzie w niej bukiet żywych kwiatów, lampiony, miękkie poduszki, czy świeczniki, z chęcią przy stole zostaniemy trochę dłużej. To, jakie dodatki zastosujemy w jadalni, w dużej mierze zależy od tego, czy jadalnia jest w tym samym pomieszczeniu, co salon, czy stanowi odrębną przestrzeń. Jeśli jest łącznie z salonem, to trzeba wszystkie elementy tak ze sobą komponować, by aranżacja stanowiła pewną całość. Można jednak pomyśleć nad tym, jak podzielić całe wnętrze na pewne strefy, co również może dać ciekawy efekt.