Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 grudnia 2019
  • wyświetleń: 3884

Ulica Łączna w Brzeźcach wyremontowana za niemal 1 mln zł

Na naprawę szkód powodziowych z czerwca 2018 r. na ul. Łącznej w Brzeźcach powiat pszczyński pozyskał ponad 780 tys. zł dofinansowania na usuwanie skutków powodzi.

Odbiór ul. Łącznej w Brzeźcach · fot.


Droga została wyremontowana na odcinku 800 mb - roboty polegały na wymianie konstrukcji wraz z nawierzchnią jezdni, wyczyszczeniu rowu przydrożnego, wymianie przepustów wraz ze zjazdami, utwardzeniu poboczy oraz ułożeniu krawężników drogowych na łuku drogi wraz z montażem wpustów ulicznych.

- Prace kosztowały niemal 980 tys. zł, jednak pozyskaliśmy na ich zrealizowanie ponad 780 tys. zł dofinansowania na usuwanie skutków powodzi - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

To jedna z pięciu inwestycji, na które powiat uzyskał środki z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W tym roku dzięki dofinansowaniu zostały zrealizowane remonty dróg, przepustów i kanalizacji na ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej oraz Zawadzkiego w Rudołtowicach. Na ukończeniu są prace na ul. Wiejskiej w Grzawie oraz na ul. Sznelowiec w Pszczynie.

Łączny koszt wszystkich prac to ponad 2,8 mln zł, jednak aż 80% tej kwoty, czyli ponad 2,2 mln zł powiat pozyskał ze środków powodziowych.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.