Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 stycznia 2020
  • wyświetleń: 649

Idealny materac dla nastolatka - jaki model wybrać?

Materiał partnera:

Sen jest niezbędny do naszego prawidłowego funkcjonowania i zachowania zdrowia. W szczególności dzieci powinny się wysypiać w odpowiednich warunkach. Wybierając materac 80x160 cm dla nastolatka, trzeba pamiętać o tym, jak wiele godzin w ciągu dnia spędza w łóżku, odpoczywając od nauki i innych aktywności. Na jakie aspekty trzeba zwrócić uwagę i jaki model sprawdzi się najlepiej?

Materac dla nastolatka - czym się cechuje?

\
Dobry jakościowo model materaca 80x160 powinien spełniać kilka funkcji:

  • być wygodny i komfortowy,
  • być higieniczny - dzieci wchodzące w wiek dojrzewania pocą się w nadmierny sposób,
  • powinien optymalnie wspierać kręgosłup dziecka, aby ten nie tylko odpoczywał, ale też rozwijał się prawidłowo.


Producenci materaców tacy jak Godre zapewniają szeroką gamę produktów w tym popularnym rozmiarze. Szczególnie poleca się materace z pianek, ponieważ są niezwykle lekkie i higieniczne. Poza tym są to materace miękkie, a takie powinny być wybierane dla osób, które nie ważą więcej niż 60 kg. Jeśli dziecko szybko rośnie, można zdecydować się również na produkt średnio twardy, ale to ono powinno dokonać oceny i przymierzyć się w sklepie do materaca.

Sprawdź: https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-80x160-cm-do-lozka-do-spania

Jak samodzielnie zaprojektować materac dla nastolatka?Dzisiaj większość topowych producentów jak godre.pl zapewnia możliwość samodzielnego zaprojektowania materaca i dopasowania go do indywidualnych potrzeb. Wystarczy wybrać kilka parametrów, które sprawiają, że produkt będzie najwygodniejszy dla danej osoby.

W przypadku materaca 80x160 będą to:

[url=]jego rozmiar,
wysokość,
stopień twardości,
surowiec, z którego wyprodukowany zostanie materac.[/url]

Warto zdecydować się na taką możliwość, ponieważ skrojony na miarę produkt powinien spełniać wszystkie oczekiwania. Przede wszystkim, wesprze kręgosłup i nie wywoła żadnych ucisków, ale też powinien służyć przynajmniej przez kilka kolejnych lat. Odpowiednia ilość jakościowego snu powinna skutkować lepszą koncentracją i sprawnością fizyczną w ciągu dnia.