Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 stycznia 2020
  • wyświetleń: 803

Azjatycka przygoda na dobry początek roku

Materiał partnera:

Wietnam jest idealnym kierunkiem na egzotyczne wakacje w środku zimy. W tej części Azji przez cały rok panują upały, a temperatury nie spadają poniżej trzydziestu stopni Celsjusza. Kraj jest interesujący nie tylko z powodu swej burzliwej historii, ale także cieszy oko pięknymi krajobrazami, obfitującymi w pola ryżowe, kolorowe barki, turkusową wodę i plaże, które ciągną się kilometrami. Wczasy w Wietnamie to także świetna okazja do odwiedzenia metropolii np. Hanoi i poznania barwnej kultury kraju.

Azjatycka przygoda na dobry początek roku


Wietnam to doskonały kierunek dla podróżników, którzy lubią wakacje poza utartymi szlakami. Kraj przyciąga egzotycznymi kurortami, pięknymi plażami z tropikalnymi palmami i wieloma atrakcjami, co sprawia, że turystycznie silnie konkuruje z popularną Tajlandią. Wietnam dynamicznie rozwija się także gospodarczo i jest pod tym względem uznawany za przodujące państwo w Indochinach. Jednocześnie jest to kraj naznaczony latami wyniszczającej wojny, co ma odzwierciedlenie w wielu widocznych na co dzień kontrastach. Podczas gdy wielkie metropolie tętnią życiem i zachwycają nowoczesnością, w wielu wioskach ludzie żyją bardzo skromnie.

Do Wietnamu można wybrać się zarówno na wygodne wczasy, jak i na wycieczkę objazdową. Oferty takich wyjazdów można znaleźć na R.pl: https://r.pl/wietnam. Co zatem warto zobaczyć w Wietnamie?

Błogi relaks na wczasach w WietnamieWietnam to z pewnością doskonałe miejsce do wypoczynku. Czas umila tu przyjemny klimat, który sprawia, że w kraju przez cały rok jest upalnie, można opalać się i korzystać z uroków kąpieli w morzu czy z uprawiania sportów wodnych. Wietnamskie kurorty to także szerokie plaże, a także luksusowe hotele i dobrze rozwinięte zaplecze turystyczne.

Poza relaksem w resorcie warto zaznać uroków życia nocnego czy spróbować ulicznej kuchni wietnamskiej, uznawanej za jedną z najbardziej lubianych na świecie. Słynne wietnamskie smaki są inspirowane m.in. kuchnią chińską, a wiele dań powstaje na bazie sosu rybnego. Popularnymi potrawami są nem, czyli farsz zawinięty w papier ryżowy i pożywna zupa Pho. Spróbować trzeba także egzotycznych owoców, takich jak smoczy owoc czy mango.

Wycieczki i zwiedzanie WietnamuWakacje w Wietnamie to także doskonała okazja do zwiedzania i podziwiania wspaniałych widoków, a także poznawania zabytków i kultury kraju. Jedną z polecanych wycieczek jest wyjazd na wzgórza Takou w Ham Thuan. Wielu wrażeń dostarczy przejazd na górę kolejką linową, z której rozpościera się wspaniały widok na bujny las tropikalny. Z kolei, po dotarciu na wzgórze warto przejść się do malowniczej świątyni buddyjskiej Linh Son, z niezwykłą bramą świątynną, głównym dziedzińcem i posągiem leżącego Buddy, który mierzy aż 49 metrów.

Będąc na wakacjach w Wietnamie, warto wybrać się także do tętniących życiem metropolii. Bez wątpienia, jedną z najsłynniejszych jest Sajgon, miasto, które zachwyca niezwykłym zderzeniem nowoczesności z azjatycką tradycją. Trzeba zobaczyć tu m.in.: stare miasto z katedrą Notre Dame, budynkiem poczty głównej czy Pałacem Zjednoczenia. Można także wybrać się w rejs po rzece Mekong czy zrobić zakupy na jednym z gwarnych, lokalnych bazarów.

Zapierające dech w piersiach widoki WietnamuWczasy w Wietnamie można także połączyć z wycieczką objazdową, która pozwoli na poznanie kraju od podszewki. W programie zwiedzania znajduje się m.in. wycieczka nad zjawiskową zatokę Ha Long. Miejsce to uznawane jest za jedyny w swoim rodzaju "pomnik krajobrazowy" i jest wpisane na listę UNESCO. Na wodach o powierzchni 1500 km kw. rozsianych jest blisko 2000 skalistych i zielonych wysepek. Większość z nich ma formę wapiennych słupów, które wyrastają bezpośrednio z turkusowej wody, co stwarza niepowtarzalny widok.

Kolejnym, obowiązkowym punktem do zobaczenia jest także stolica Wietnamu - Hanoi. To jedno z największych miast w kraju, które urzeka swoją architekturą, historią i malowniczym położeniem w Delcie Rzeki Czerwonej. Metropolia skrywa także wiele zabytków i monumentalnych budowli, takich jak: Mauzoleum Ho Chi Minha, Pałac Prezydencki, czy nietypowy "Domek na Palach". Warto przejść się także Starym Miastem, pełnym wąskich uliczek, straganów i restauracji, a także zobaczyć XVII-wieczną świątynię Ngoc Son położoną na jeziorze Hoan Kiem. Wielu wrażeń z pewnością dostarczy także poznanie Hanoi nocą.

Więcej informacji o atrakcjach i wczasach w Wietnamie można znaleźć na R.pl.